Žiniatinklio katalogas

Kas yra žiniatinklio katalogas?

Žiniatinklio katalogas yra internetinių svetainių talpykla. Žiniatinklio kataloge yra įrašai apie svetaines, įskaitant nuorodas į tas svetaines, suskirstytas į kategorijas ir subkategorijas. Be nuorodos, kiekviename įraše gali būti svetainės pavadinimas ir jos turinio aprašymas. Daugumoje žiniatinklio katalogų įrašai yra apie pačią svetainę, o ne apie atskirus jose esančius puslapius (vadinamus „vidiniais puslapiais“). Svetainės dažnai apsiriboja įtraukimu tik į kelias kategorijas.

Žiniatinklio katalogai gali būti bendro pobūdžio arba apriboti tam tikromis temomis ar sritimis. Įrašai gali būti pateikiami nemokamai arba būti mokami (tai reiškia, kad svetainės savininkas turi sumokėti, kad jo svetainė būtų įtraukta į katalogą).

Šaltinis https://en.wikipedia.org/wiki/Web_directory

Bendrai apie katalogą

Web katalogas tai yra internetinė paslauga, leidžianti jame talpinti savo tinklalapių nuorodas,
kartu su pagrindine informacija apie svetainę (daugeliu atvejų). Toks katalogas įprastai turi kategorijas bei subkategorijas, kurios vartotojams padeda naršyti po svetainių sąrašus bei tiksliau apibūdinti talpinamos svetainės temą, nes svetainių aprašymai kataloge grupuojami pagal temines kategorijas.

Interneto svetainių nuorodų katalogas yra vertingas nuorodų šaltinis, nes paskelbus savo svetaines šiame kataloge, galima padidinti nuorodų į svetaines skaičių ir pakelti šių svetainių reitingus. O ar nuorodų katalogas tikrai duos apčiuopiamą naudą Jūsų svetainei, priklauso nuo šių katalogų kokybės bei kokią informaciją apie svetainę katalogas pateikia paieškos sistemoms